Společenské a kulturní akce

Oslavy 100 založení republiky

pozvánka na 21.10.2018 Pozvánka a program

Zahájení ve 14 hodin, ve 14:30 přijede i prezident T.G.Masaryk, dále se můžete těšit na Živý obraz, dobovou módní přehlídku, českou besedu, lidovou slavnost s hudbou, průvod s lampiony a ohňostroj. V průběhu oslavy zasadíme Lípu svobody.

Děti se mohou těšit na malování na obličej, dílničky pro děti na téma "Republika", Hvězdárenský koutek, dobové dětské hry i retrofotokoutek.

Kostýmy nebo doplňky z jakékoli historické etapy existence republiky vítány!

Na náměstí Vás všechny zve spolek Škamna.

Na letošním vítání občánků jsme se sešli v sobotu 12. 5. 2012 v ondřejovském mlýně. Starosta krátkým proslovem přivítal do života 20 nově narozených občánků a rodičům předal pamětní list pro miminko. Paní Gréta Novotná, Jitka Staňková a paní Marie Švandová ze Sboru pro občanské záležitosti laskavě předali rodičům malý dárek a květinu. Součástí tohoto slavnostního okamžiku bylo i fotografování každé rodiny s miminkem fotografkou Gabrielou Havlíkovou z Ateliéru Havlice. Rodiče si mohou fotky vybrat na Obecním úřadě, nebo jim mohou být zaslány elektronicky.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

12. 5. 2012 byli přivítáni: Böhmová Eliška, Borovičková Lucie, Dang Van Hai Nam, Diasová Emma, Foltánek Hynek, Grochová Julie, Heřmánková Emílie, Hradečná Ela, Kocourek Vít, Kortánková Gabriela, Kieferová Karolína, Mádrová Karolína, Matějčková Michaela, Mourek Josef, Neciuk Marek, Novotná Laura, Pecina Vratislav, Štěpánová Adéla, Váchová Adéla, Zemanová Anna

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

_____________________________________

Každý rok od začátku května do konce září probíhají víkendové prohlídky Astronomického ústavu AV ČR pro veřejnost.

Bližší informace:
Astronomický ústav AV ČR - prohlídky pro veřejnost