Chodníky v Ondřejově

Vážení spoluobčané,

určitě jste si všimli, že v naší obci probíhá zvelebování chodníků - někde opravujeme, jinde vznikají nové. Víme, že zimní období není nejvhodnější doba pro stavbu, ale čas jsme si nevybrali, musíme respektovat podmínky dotace, kterou jsme na tuto akci obdrželi.

Přes všechna úskalí, která tuto akci provázejí, se snažíme, aby chodníky byly co nejdříve hotové, a zároveň aby byla garantována potřebná kvalita. Bojujeme nejen s předvídatelnými změnami počasí,  ale i s neočekávanými problémy jako jsou např. nezaměřené, nesprávně uložené kabely nebo nezakreslené šachty dešťové kanalizace pod povrchem starého chodníku.

Harmonogram stavby je průběžně upravován v návaznosti na neočekávané komplikace. Je možné, že v rámci urychlení stavby budou některé práce (extrémně nerušící a neobtěžující) probíhat i v některých dnech původně plánované přestávky v období 22.12.2017 -2.1-2018. Dobrá zpráva je, že dodavatel stavby přislíbil navýšení počtu pracovníků od 1.1.2018 - toto výrazně přispěje k urychlení prací. Děkujeme všem za trpělivost i pochopení - odměnou za nepohodu nám budou nové chodníky, které přispějí nejen ke zlepšení vzhledu obce, ale zejména k vyšší bezpečnosti chodců.

Mgr. Vladimír Zámyslický, starosta

V příloze najdete aktuální harmonogram stavby.

Úsek  SO 101 je ulice Choceradská od obecního úřadu k ulici Družstevní, úsek  SO 102 je část ulice Pražská od obecního úřadu ke kontejnerům na náměstí, úsek SO 103 je od kontejnerů na náměstí k lékárně, úsek SO 104 a 105 obsahuje ul.Pražskou od lékárny ke křižovatce s ul. Turkovickou.

Výkresy, kde je koordinační situace stavby pro jednotlivé úseky (detailní informace) jsou v příloze i k nahlédnutí na obecním úřadu.

Harmonogram chodníky Ondřejov.xls

B2_koordinacni_situace_sekce_1.pdf