Zveřejnění "Pamětní knihy města Ondřejova"

Milí spoluobčané,

ráda bych Vás informovala o tom, že na našich webových stránkách www.obecondrejov.cz v záložce Historie pod názvem Kronika obce byl umístěn scan Pamětní knihy města Ondřejova, založené prvním kronikářem, řídícím učitelem Janem Nepomukem Peškem roku 1892, za úřadování starosty obce Antonína Kratochvíla. V Pamětní knize jsou zaznamenány události do května 1945. V roce 1953 byly dodatečně provedeny záznamy za období 1945 až 1947 obecním kronikářem Vojtěchem Janečkem.

Kromě scanu samotné Pamětní knihy jako celku najdete v záložkách i samostatné scany velmi cenných rejstříků a seznamů, které Vám usnadní hledání, pokud budete pátrat po konkrétním jménu či události. Samostatně jsou uvedeny i seznamy popisných čísel z roku 1893 a 1933 se jmény majitelů domů.

Věřím, že tato Pamětní kniha se pro Vás stane zdrojem mnoha cenných informací o Vašich předcích jakož i o dění v samotné obci.

ing. Naděžda Vlnasová

tajemnice OÚ